
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5.1 mm |
| Width | 4.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.05 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 5.2 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Max Output Current | 5.2 mA |
| Number of Channels | 4 |
| Turn-On Delay Time | 190 ns |
| Quiescent Current | 1 µA |
| Propagation Delay | 21 ns |
| High Level Output Current | -5.2 mA |
| Low Level Output Current | 5.2 mA |
| Logic Function | NAND, Schmitt Trigger |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Gates | 4 |
| Schmitt Trigger Input | Yes |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 298
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37450
Ext.Price$0.37450
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37450 | $0.37450 |
| 10 | $0.29280 | $2.92800 |
| 50 | $0.24627 | $12.31350 |
| 100 | $0.20713 | $20.71300 |
| 500 | $0.17421 | $87.10500 |
